Do policyjnego aresztu trafił 28-letni mieszkaniec powiatu wschowskiego, który pod osłoną nocy, 19/20 stycznia, włamał się do sklepu w pobliskiej miejscowości. Mężczyzna chcąc zatrzeć ślady kradnąc kamerę monitoringu. Wschowscy dzielnicowi już po kilku minutach wytypowali osobę, która była związana z tym zdarzeniem.

Włamał się do sklepu aby zatrzeć ślady ukradł kamerę monitoringu. Towaru o wartości 10 tys. zł nawet nie zdążył ukryć
Mężczyzna, który włamał się do sklepu nawet nie zdążył ukryć skradzionego towaru – fot. Policja

O włamaniu do sklepu spożywczego powiadomiła z samego rana, 20 stycznia, właścicielka małego marketu mieszczącego się w pobliskiej miejscowości. Poinformowała, że po wejściu do sklepu zauważyła, że został splądrowany a towar zniknął. Skradzione zostały m.in. papierosy, tytoń, alkohol, kawy, słodycze, artykuły spożywcze oraz pieniądze. Wschowscy dzielnicowi w wyniku podjętych czynności, analizie pozostawionych śladów na miejscu, w tym zapisu sylwetki zamaskowanego włamywacza wytypowali mężczyznę, który wszedł do środka przez małe okienko znajdujące się nad drzwiami na zapleczu budynku.

Zobacz:   T-Mobile zapowiedział wyłączenie sieci 3G w Lubuskiem. Kiedy i co to oznacza dla klientów?

Zaspany mężczyzna nie zdążył jeszcze dobrze ukryć towaru

Nie zwlekając ani chwili dłużej udali się do miejsca gdzie mógł przebywać 28-latek, mieszkaniec powiatu wschowskiego. Mężczyzna był zaskoczony niezapowiedzianą wizytą dzielnicowych. W miejscu zamieszkania policjanci zabezpieczyli skradziony towar, którego nocny włamywacz nie zdążył ukryć. Mężczyzna, który włamał się do sklepu chcąc zatrzeć ślady swojego działania ukradł również kamerę monitoringu. Na miejscu przyznał się dzielnicowym do włamania.

Policjanci odzyskali kilkaset paczek papierosów, tytoniu, artykuły spożywcze, chemiczne oraz pieniądze. Straty zostały wycenione wstępnie na ponad 10 tysięcy złotych. Mężczyzna trafił po policyjnego aresztu gdzie usłyszy zarzut kradzieży z włamaniem, za co grozi mu kara do roku do 10 lat pozbawienia wolności.