Kradzież samochodu, niezatrzymanie się do kontroli drogowej, złamanie zakazu prowadzenia pojazdów i posiadanie narkotyków to zarzuty jakie usłyszał 23–letni mieszkaniec gminy Wschowa, za którym podjęto pościg we Wschowie. W momencie zatrzymania miał prawie promil alkoholu w organizmie.

Pościg we Wschowie za pijanym 23-latkiem w kradzionym samochodzie
fot. Policja.pl

Tuż po północy, 3 lutego, patrol prewencji zainteresował się kierowcą osobowego Volkswagena, który jechał ulicami miasta. Policjanci postanowili sprawdzić co było przyczyną nierównego toru jazdy. W momencie kiedy włączyli sygnały, wydając jasne polecenie zatrzymania się do kontroli zauważyli, że kierowca zamiast się zatrzymać, chciał się wymknąć i zaczął przyspieszać.

Zobacz:   Rozpylał na policjantów gaz łzawiący. Poszukiwany 31-latek wpadł podczas kontroli drogowej

Policjanci podjęli pościg we Wschowie a uciekinier widząc, że nie ma szans zjechał na pobliską stację paliw i porzucił samochód z nadzieją, że uda mi się ukryć na osiedlu pomiędzy nieoświetlonymi blokami ale tam szybko został namierzony i zatrzymany.

Jak się okazało mężczyzna był nietrzeźwy – badanie wykazało prawie promil alkoholu w jego organizmie a system policyjny, że posiada on aktywny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. W trakcie przeszukania jego samochodu policjanci znaleźli również amfetaminę. Na dodatek wszystkiego okazało się, że auto zostało skradzione na terenie Wschowy.

Zobacz:   Jechał kradzionym kamperem, twierdził, że dostał samochód od nieznajomego na parkingu w Berlinie

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, gdzie po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty.