Wschowscy policjanci zatrzymali w nocy, 30/31 stycznia, trzech młodych mężczyzn, którzy postanowieniem Sądu Rejonowego we Wschowie najbliższe trzy miesiące spędzą za kratkami. Mężczyźni odpowiedzą za posiadanie i udzielanie narkotyków. Sprawa ma charakter rozwojowy.

Dealował w środku nocy pod wiejskim sklepem. 3 osoby z zarzutami za posiadanie i udzielanie narkotyków
Zdjęcie ilustracyjne – fot. Pixabay

Do zdarzenia doszło nocą, 30 stycznia, tuż po godzinie 3:00 w jednej z miejscowości w powiecie wschowskim. Patrol prewencji zainteresował się autem zaparkowanym w rejonie wiejskiego sklepu. Ponieważ temperatura na dworze była ujemna, policjanci postanowili sprawdzić czy wszystko jest w porządku.

W aucie siedział młody mężczyzna, który nie miał sensownego wyjaśnienia swojego nocnego pobytu pod sklepem. Mundurowi postanowili przyjrzeć mu się bliżej i przeprowadzili kontrolę, w trakcie której okazało się, że 20-latek miał w kurtce schowane narkotyki.

Zobacz:   Wtargnął do Ośrodka Pomocy Społecznej i zagroził pracownikom pozbawieniem życia

Zaangażowani w sprawę kryminalni zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej, niedługo po tym ustalili kolejnych dwóch młodych mężczyzn, którzy mieli ścisły związek ze śledztwem. 18 i 19-sto latek zostali zatrzymani a w ich domach mundurowi zabezpieczyli kolejne środki odurzające.

W kolejnych dniach prokuratura skierowała do sądu wnioski o zastosowanie tymczasowego aresztowania wobec zatrzymanych. Mężczyźni odpowiedzą za posiadanie i udzielanie narkotyków. Zebrany materiał dowodowy stanowił podstawę dla wschowskiego sądu, aby najbliższe trzy miesiące spędzili w areszcie.