Policyjne dossier dwóch młodych mężczyzn wzbogaciło się o włamanie do domu jednorodzinnego i liczne kradzieże rowerów. Złodzieje rowerów wpadli w ręce kryminalnych ze Wschowy w poniedziałek, 15 lutego. Jeden z nich odpowie dodatkowo za kradzież kół z BMW, na jednym ze wschowskich osiedli. Obaj zatrzymani mężczyźni trafili do policyjnego aresztu.

Złodzieje odpowiedzialni za kradzieże rowerów we Wschowie zostali zatrzymani przez kryminalnych
Mężczyźni odpowiedzialni za kradzieże rowerów we Wschowie zostali zatrzymani – fot. Policja

Złodzieje rowerów we Wschowie zostali zatrzymani w poniedziałek, 15 lutego. Obaj mężczyźni, mieszkańcy gminy Wschowa, jesienią ubiegłego roku postanowili wzbogacić się dokonując serii włamań i kradzieży. Do pierwszego takie zdarzenia doszło na początku października ubiegłego roku. Sprawcy pod osłoną nocy włamali się do jednego z domów jednorodzinnych. Ich łupem padły pieniądze, dokumenty, karty płatnicze i pilarka na kwotę prawie 6 tys. złotych.

Zobacz:   Zaatakował kobietę w parku i ukradł jej 10 tysięcy złotych

Kolejne zdarzenie dotyczyło kradzieży kół z samochodu osobowego BMW zaparkowanego na jednym ze wschowskich osiedli. Sprawca przy pomocy lewarka uniósł auto, po czym odkręcił i ukradł wszystkie koła. Kolejne otrzymane zgłoszenia to kradzieże rowerów, które zniknęły z klatek schodowych w nocy, 20 października. Sprawcy, pokonali zabezpieczenia rowerów przy pomocy nożyc do cięcia drutu. Łączne starty w tym przypadku wyniosły ok. 3200 zł.

Analiza materiału dowodowego naprowadziła kryminalnych na trop pierwszego z mężczyzn, a następnie w ich ręce trafił jego kompan. Zatrzymani to 24 i 28-latek. Zaskoczeni wizytą mundurowych, przyznali się do przedstawionych zarzutów i złożyli obszerne wyjaśnienia. Oboje trafili do policyjnego aresztu.