22-letnia mieszkanka gminy Sława wyłudziła dofinansowanie na rozpoczęcie działalności gospodarczej. Aby otrzymać 18 tys. złotych ze środków unijnych, kobieta przedłożyła urzędnikom podrobione dokumenty.

Wyłudziła dofinansowanie na rozpoczęcie działalności gospodarczej. Przedsiębiorczej 22-latce grozi nawet 5 lat więzienia
fot. KPP we Wschowie

Sprawą zajęli się wschowscy kryminalni zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej, którzy wpadli na trop „przedsiębiorczej” 22-latki z gminy Sława. Kobieta jesienią ubiegłego roku, wyłudziła dofinansowanie na rozpoczęcie działalności gospodarczej z Powiatowego Urzędu Pracy we Wschowie w wysokości 18 tys. złotych.

Podrobione dokumenty, które okazywała urzędnikom dotyczyły faktur za zakup regałów, foteli i sfałszowanych wyciągów bankowych. Kryminalni udowodnili 22-latce, że zakupów dokonała z fikcyjnych, założonych wcześniej na siebie adresów internetowych firm, na których widniały podrobione podpisy wystawców.

Sprawdź bezpłatne konto firmowe i kartę za 0 zł w Pekao. Otwórz Konto Przekorzystne Biznes przez internet i odbierz nawet 1200 zł premii.

Kobietę zatrzymano w połowie lutego. W trakcie składania wyjaśnień szczegółowo opisała swój sposób działania. Teraz grozi jej od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.