Za kradzieże perfum na sumę blisko 7,5 tysiąca złotych z jednej ze wschowskich drogerii odpowie 34-letni mieszkaniec Złotoryi. Mężczyzna został zatrzymany pod koniec lutego w momencie kiedy próbował opuścić sklep bez płacenia za towar. W trakcie śledztwa wyszło na jaw, że jest również poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności a wcześniej okradł drogerię już dwukrotnie.

Perfumy
fot. Pexels

Do zdarzenia doszło pod koniec lutego bieżącego roku we Wschowie. Dyżurny wschowskiej policji otrzymał informację dotyczącą ujętego na terenie drogerii mężczyzny, który kradł perfumy próbował opuścić sklep z flakonami bez płacenia za nie ponad 2 tys. złotych.

↓ Kontynuuj czytanie po reklamie ↓
📎  Próbował wyłudzić odszkodowanie na ponad 33 tys. złotych

Funkcjonariusze przydzieleni do tej sprawy w trakcie sprawdzania 34-letniego mieszkańca Złotoryi ustalili, że mężczyzna poszukiwany był do odbycia kary pozbawienia wolności przez Sąd Rejonowy w Złotoryi. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.

Wcześniej okradł drogerię już dwukrotnie

Podjęte czynności w prowadzonym postępowaniu i zabezpieczone zapisy z monitoringów pozwoliły na rozpoznanie tego samego mężczyzny podczas kolejnych dwóch kradzieżach perfum, które miały miejsce na początku lutego. Łupem 34-latka padły wówczas markowe perfumy na duże kwoty. Mężczyźnie przedstawiono zarzuty kradzieży na łączną kwotę blisko 7,5 tysiąca złotych.

📎  Zaginął 16-letni Dominik Stocki ze Wschowy

34-latek został przewieziony do zakładu karnego.

Co o tym sądzisz? Dodaj komentarz