24 marca wieczorem w Szlichtyngowej w ręce wschowskich mundurowych wpadł 36-letni naćpany kierowca z aktywnym zakazem prowadzenia pojazdów mechanicznych. Mało tego, jego pasażerem był poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności od 2016 roku 25-latek ze Wschowy.

Szlichtyngowa: Naćpany kierowca z zakazem prowadzenia wiózł poszukiwanego 25-latka
Dzielnicowi zatrzymali BMW, którego naćpany kierowca z zakazem prowadzenia, wiózł poszukiwanego do odbycia kary 25-latka. – fot. Policja.pl

W środę, 24 marca, kolejną pozycję w tabeli wschowskich dzielnicowych zajął kierowca BMW. Jego zachowaniu na drodze bacznie wyglądał się patrol dzielnicowych i jak się okazało – obawy były słuszne. Mężczyzna w trakcie kontroli zachowywał się nienaturalnie i wykazywał symptomy osoby, która mogła wcześniej zażyć narkotyki.

↓ Kontynuuj czytanie po reklamie ↓

Przypuszczenia dzielnicowych potwierdził wykonany test narkotykowy, który wykazał obecność w organizmie amfetaminy i metamfetaminy. Mało tego w systemie policyjnym wyszło na jaw, że mężczyzna posiadał aktywny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych wydany przez Sąd Rejonowy w Jeleniej Górze.

Zobacz:   Fałszywy policjant z Wrocławia zatrzymany we Wschowie

Naćpany kierowca wiózł poszukiwanego do odbycia kary

Dzielnicowi postanowili również przyjrzeć się pasażerowi. Po sprawdzeniu go w policyjnych bazach okazało się, że 25-letni mieszkaniec Wschowy poszukiwany był do odbycia kary pozbawienia wolności od 2016 roku. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, skąd zostanie przetransportowany do zakładu karnego.