38-latek wykorzystując moment, kiedy jeden z klientów myjni samochodowej mył swoje auto, wsiadł za jego kierownicę i próbował odjechać. Zuchwała kradzież samochodu z myjni została zarejestrowana przez monitoring.

Zuchwała kradzież samochodu z myjni. Wszystko zarejestrował monitoring [wideo]
Kradzież samochodu z myjni zarejestrowała kamera – fot. KPP we Wschowie, policja.pl

Do zdarzenia doszło w piątek, 26 marca, na jeden z myjni samochodowych we Wschowie. Właściciel Skody wybrał się na myjnię aby umyć samochód. Przyglądał mu się spacerujący w pobliżu 38-latek. Świadkowie twierdzili, że kręcił się koło myjni już od dłuższego czasu. W pewnym momencie zainteresował się niebieską skodą, która wjechała na jedno ze stanowisk myjni.

↓ Kontynuuj czytanie po reklamie ↓
Zobacz:   41-latek odpowie za wyłudzenie podatku VAT na blisko 200 tys. złotych

Wschowa: Zuchwała kradzież samochodu z myjni

38-latek podszedł do auta od strony kierowcy w momencie, kiedy właściciel mył auto po przeciwnej stronie. Złapał za klamkę i wsiadł za kierownicę. Wykorzystując znajdujące się w stacyjce kluczyki próbował opuścić myjnię. Czujny właściciel szybko zareagował i wskoczył do auta na miejsce pasażera. Mężczyźni zaczęli się szarpać. Auto odjechało i zatrzymało się kilka metrów dalej z uwagi na to, że właścicielowi udało się odebrać kluczyki.

Spłoszony 38-latek uciekł z myjni a właściciel zaalarmował policję. Podany szczegółowo rysopis pozwolił na błyskawiczne działanie wschowskiego dyżurnego i będących w służbie policjantów. Po chwili 38-latek był już w rękach mundurowych. Mężczyzna trafił do aresztu. Już następnego dnia Sąd Rejonowy we Wschowie przychylił się do wniosku Prokuratury Rejonowej we Wschowie i podjął decyzję o tym, że najbliższe trzy miesiące 38-latek spędzi w areszcie.

Zobacz:   GDDKiA: Stan realizacji programu budowy 100 obwodnic w Lubuskiem

Co o tym sądzisz? Dodaj komentarz