Dwóch nastolatków z powiatu lubińskiego, którzy zdemolowali park w Sławie, zostało zatrzymanych przez wschowskich kryminalnych na terenie Lubina. Młodzi i pijani mężczyźni, którzy w Sławie postanowili spędzić majówkę, podczas nocnego spaceru wyładowali swoją złość w parku miejskim, ulicznych gazonach i na parasolach na terenie ośrodka wypoczynkowego. Pomocny w ich identyfikacji okazał się monitoring miejski.

Wybrali się na majówkę do Sławy i zdemolowali park. Nastoletnich wandali zatrzymano w Lubinie
Nastolatkowie po spożyciu alkoholu postanowili wyładować swoją frustrację i zdemolowali park w Sławie – fot. KPP we Wschowie

Dwaj nastolatkowie w wieku 17 i 16 lat, wybrali się w nocy z 30 kwietnia na 1 maja na spacer po Sławie. Ich wędrówkę zarejestrował system monitoringu miejskiego. Nastolatkowie swoją frustrację spotęgowaną wypitym alkoholem wyładowali na infrastrukturze parku miejskiego, na ławkach i parasolach ośrodka wypoczynkowego oraz ulicznych gazonach. Gdy młodociani wandale zorientowali się, że są poszukiwani przez Straż Miejską i Policję szybko opuścili ośrodek wypoczynkowy.

Zobacz:   Dwa nowe boiska piłkarskie powstaną w Sławie i Łupicach. Mają być gotowe jeszcze w tym roku

Zdemolowali park w Sławie. W zatrzymaniu wandali pomógł monitoring

Sprawą zajęli się policjanci ze Wschowy, którzy już po kilku godzinach ustalili trop, który doprowadził ich do ośrodka wypoczynkowego w którym zatrzymali się nieletni wandale. Niezwykle pomocny okazał się system monitoringu, który zarejestrował ich nocne występy. Na miejscu okazało się jednak, że poszukiwani przez policję nastolatkowie, wczesnym rankiem wyjechali ze Sławy.

Zebrany materiał dowodowy i nagrania monitoringu nie budziły jednak żadnych wątpliwości co do personaliów sprawców i już w w niedzielę, 2 maja, obaj zostali zatrzymani przez wschowskich kryminalnych na terenie Lubina. Oboje trafili do policyjnego aresztu, w którym usłyszeli zarzuty uszkodzenia mienia, do których się przyznali i złożyli wyjaśnienia. Z uwagi na młody wiek, sprawa 16-latka znajdzie swój finał w sądzie rodzinnym.