37-latek ze Szlichtyngowej najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie. Zatrzymany 17 maja mężczyzna, najpierw biegał po mieszkaniu z nożem i groził pozbawieniem życia domownikom a następnie zaatakował interweniujących policjantów. Rozjuszony mężczyzna zranił policjanta nożem. 19 maja Sąd Rejonowy we Wschowie zadecydował o zastosowaniu wobec niego środka izolacyjnego.

Zranił policjanta nożem
fot. KPP we Wschowie

Do zdarzenia doszło w poniedziałek, 17 maja, w jednej z miejscowości w gminie Szlichtyngowa. Policję zaalarmowała partnerka awanturnika, który groził pozbawieniem życia domownikom biegając po mieszkaniu z nożem kuchennym. Patrol po przybyciu na miejsce zastał przestraszonych domowników. 37-latek zamknął się w pokoju i nie reagował na polecenia mundurowych.

Zobacz:   Kradzież portfela w punkcie krwiodawstwa. 28-latek zatrzymany dzięki szybkiej reakcji

Szlichtyngowa: 37-latek zranił policjanta nożem

Agresja mężczyzny potęgowała się z minuty na minutę. Mężczyzna nie miał zamiaru odrzucić trzymanego w ręce noża kuchennego w końcu zaatakował interweniujących policjantów chcą ugodzić jednego z nich. 37-latka w udało się w końcu obezwładnić. W miejscu zamieszkania 37-latka kryminalni odnaleźli portfel z pieniędzmi i dokumentami nienależącymi do zatrzymanego, które mężczyzna przywłaszczył w jednym ze sklepów w Głogowie.

Zebrany w sprawie materiał dowodowy i złożone przez mężczyznę wyjaśnienia stanowiły podstawę dla Prokuratury Rejonowej we Wschowie od wystąpienia z wnioskiem do sądu o zastosowanie wobec niego 3-miesięcznego aresztu.