Wschowscy policjanci zatrzymali 21-latka, który w minioną sobotę wykorzystując nieuwagę personelu jednego z punktów handlowych wyniósł telefon komórkowy wartości 1 tysiąca złotych, niespełna trzy godziny później wpadł na kradzieży sklepowej. Przybyły na miejsce patrol policji połączył mężczyznę z poprzednią kradzieżą. 21-latka zdradził ubiór – charakterystyczna bluza sportowa.

Ukradł telefon wpadł bo zdradził go ubiór
fot. KPP we Wschowie

W sobotę, 22 maja, dyżurny wschowskiej Policji otrzymał informację o kradzieży telefonu komórkowego z ekspozycji w jednym ze wschowskich marketów RTV AGD. Z zapisu monitoringu wynikało, że młody mężczyzna zainteresowany był alejką z telefonami komórkowymi. Po chwili opuścił sklep, a na miejscu telefonu została tylko zwisająca linka.

Zobacz:   T-Mobile zapowiedział wyłączenie sieci 3G w Lubuskiem. Kiedy i co to oznacza dla klientów?

Ukradł telefon, przy kolejnej kradzieży zdradził go ubiór

Zaangażowani do sprawy kryminalni zapoznali z wizerunkiem młodego mężczyzny. Niespełna trzy godziny później dyżurny skierował patrol do jednego z marketów spożywczych do kradzieży artykułów spożywczych. Przybyły ma miejsce patrol skojarzył mężczyznę ze wcześniejszą kradzieżą. Zdradził go ubiór – charakterystyczna bluza sportowa. W miejscu zamieszkania 21-latka policjanci odnaleźli skradziony telefon, który został już podłączony do ładowania.

Mężczyzna przyznał się i złożył wyjaśnienia. Za powyższe przestępstwo grozi mu kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.