Policjanci przeprowadzili skuteczny pościg we Wschowie za pijanym motocyklistą. Zatrzymany 40-latek nie chciał zatrzymać się do kontroli drogowej. Badanie trzeźwości wykazało, że mężczyzna miał w organizmie ponad trzy promile alkoholu a na motocykl wsiadł z aktywnym zakazem prowadzenia wszelkich pojazdów.

Pościg we Wschowie za pijanym motocyklistą. Miał ponad 3 promile!
fot. KPP we Wschowie

Do pościgu za pijanym motocyklistą doszło w 5 lipca w jednej z miejscowości w powiecie wschowskim. Przejeżdżający patrol ruchu drogowego zainteresował się motocyklistą, który slalomem poruszał się po chodniku. W momencie gdy podjechali radiowozem do kierowcy jednośladu i wydali mu wyraźne sygnały do zatrzymania się, motocyklista zaczął uciekać.

↓ Kontynuuj czytanie po reklamie ↓
📎  Kontrole autobusów przed wakacyjnymi wyjazdami. Autokary były w fatalnym stanie

Pościg we Wschowie za pijanym motocyklistą

Uciekającego mężczyznę udało się zatrzymać w bezpieczny sposób. Gdy nadarzyła się okazja, ścigający go policjanci zajechali motocykliście drogę uniemożliwiając mu dalszą jazdę. Gdy wykonane badanie trzeźwości wykazało ponad 3 promile wszystkie okoliczności zachowania 40-latka stały się jasne. Ponadto w policyjnym systemie widniała informacja o aktywnym zakazie prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

Mężczyzna w najbliższym czasie usłyszy zarzuty niezatrzymania się do kontroli drogowej, jazdy w stanie nietrzeźwości, niestosowania się do zakazu sądowego oraz jazdy po chodniku a o jego dalszych losach zadecyduje sąd.

📎  34-latek okradł domek jednorodzinny. Zatrzymał go policyjny technik, który wracał z wypadku

Co o tym sądzisz? Dodaj komentarz