45-latek wykorzystując nieuwagę fotografa, zabrał z kościoła plecak w którym był sprzęt fotograficzny. Do zdarzenia doszło tuż przed mającą odbyć się uroczystością zaślubin.

Ukradł z kościoła sprzęt fotograficzny gdy fotograf szykował oprawę uroczystości ślubnej
Zdjęcie ilustracyjne – fot. Pixabay

Do zdarzenia doszło w sobotę, 10 lipca, w jednym z kościołów we Wschowie. Policję zaalarmował fotograf, który miał przygotować oprawę fotograficzną uroczystości ślubnej. W momencie kiedy lustrował kościół, pozostawił plecak z dokumentami oraz drogim sprzętem fotograficznym na ławce. Nie zdawał sobie wówczas sprawy, że spośród dwóch osób, które także przebywały w świątyni, jedna była złodziejem. Gdy po kilku minutach zorientował się, że jego plecak zniknął, wybiegł z kościoła i zauważył tylko, że oddala się od niego dwóch mężczyzn.

Zobacz:   Kradzież portfela w punkcie krwiodawstwa. 28-latek zatrzymany dzięki szybkiej reakcji

Wschowa: 45-latek ukradł z kościoła sprzęt fotograficzny

Fotograf natychmiast powiadomił policję a przybyły na miejsce patrol już po chwili ustalił gdzie może znajdować się skradziony sprzęt. Policjanci udali się do pobliskiego mieszkania, gdzie ujawnili torbę należącą do fotografa wraz z częściowo wypakowanym wyposażeniem.

W mieszkaniu przebywał 45-letni mężczyzna, który był zaskoczony tak szybką wizytą mundurowych. Okazało się, że to on odpowiada za kradzież, w związku z czym został zatrzymany i doprowadzony do policyjnego aresztu. Badanie trzeźwości wykazało ponad 4 promile alkoholu w jego organizmie. 45-latek usłyszał po wytrzeźwieniu zarzuty, do których się przyznał. Sprzęt fotograficzny został zwrócony właścicielowi, a sesja ślubna odbyła się zgodnie z planem.