Podczas tegorocznego święta 11. Lubuskiej Dywizji Kawalerii Pancernej odbędzie się defilada pododdziałów i sprzętu wojskowego w Żaganiu. Z uwagi na powyższe od rana dnia 10 września 2021 roku do dnia 11 września 2021 do godz. 17.00 planowane jest czasowe wstrzymanie ruchu podczas czasowej zmiany organizacji ruchu na niektórych ulicach Żagania.

Święto Czarnej Dywizji. Będzie defilada wojskowa w Żaganiu i utrudnienia drogowe [trasa]
fot. materiały prasowe/11LDKPanc

Defilada wojskowa w Żaganiu odbędzie się 11 września w godz. 12:30-14:00, próba do defilady rozpocznie się dzień wcześniej tj. 10 września o godzinie 21:00, zakończenie próby zaplanowano 11 września na godzinę 2:00. W celu zapewnienia bezpieczeństwa ruchu osób i pojazdów Czarna Dywizja informuje o trasie defilady i związanych z nią ograniczeniami w ruchu.

Zobacz:   W Żaganiu powstanie basen jakiego jeszcze nie widzieliście. „Największa inwestycja w ostatnich latach”

Defilada wojskowa w Żaganiu

Trasa defilady przebiegać będzie wzdłuż ulic: Dworcowej od Ronda Czterech Pancernych do Dąbrowskiego i dalej Karpińskiego do Placu Orląt Lwowskich. Pojazdy biorące udział w próbie i defiladzie zaparkowane będą wzdłuż ulic: Koszarowej i Traugutta.

Wojskowi apelują aby od dnia 10 września godz. 12.00 do dnia 11 września 2021 do godz. 17.00:

  • nieparkować nowych oraz zabranie i przestawienie w inne miejsca aut już zaparkowanych na ulicach: Dworcowej, Dąbrowskiego, Chopina, Karpińskiego, Placu Orląt Lwowskich, Koszarowej i Traugutta.
  • czasowe wstrzymanie ruchu pojazdów podczas próby i defilady wzdłuż ulic: Dworcowej od Ronda Czterech Pancernych do Dąbrowskiego i dalej Chopina, Karpińskiego do Placu Orląt Lwowskich.
Zobacz:   Marznące opady mogą sparaliżować ruch drogowy – uwaga na oblodzenie. IMGW wydał alert

Za wszelkie niedogodności i trudności związane z defiladą już dziś mieszkańców przepraszamy i prosimy o wyrozumiałość – mówi oficer prasowy 11. Lubuskiej Dywizji Kawalerii Pancernej, major Artur Pinkowski.