Policjanci ze Szprotawy uratowali szczenięta wyrzucone do śmietnika cztery dni po narodzeniu. Zawinięte w foliowy worek szczeniaki leżały w kontenerze na śmieci. Na miejscu funkcjonariusze wykonali zwierzakom masaż serca aby przywrócić ich funkcje życiowe. Po otrzymaniu nowego życia, będą czekały na nowy, bezpieczny dom.

Szczenięta wyrzucone do śmietnika były skazane na śmierć. Zawdzięczają życie dwóm policjantom
fot. Lubuska Policja

Zgłoszenie o wydobywających się piskach z wnętrza kontenera na śmieci na terenie Szprotawy policjanci otrzymali w piątek, 10 września. Funkcjonariusze z miejscowego komisariatu mł. asp. Andrzej Szykuła oraz asp. Jacek Kowczyk po przyjeździe na miejsce, zaczęli dokładnie sprawdzać wszystkie worki znajdujące się w koszu. Szczenięta wyrzucone do śmietnika znaleźli w papierowej torbie, szczelnie owinięte folią i wsadzone do reklamówki. Część z nich nie wykazywała już oznak życia.

Zobacz:   Od stycznia wrócą bezpośrednie autobusy Szprotawa-Zielona Góra

Policjanci podjęli reanimację trzech z sześciu szczeniąt. Jak ustalono, miały zaledwie cztery dni. Zwierzęta przekazano do Polskiej Organizacji Pomocy Zwierzętom, gdzie za 8 tygodni będą mogły zostać adoptowane. Jeśli chcecie dać im nowy dom, w którym nikt nie wyrządzi im już więcej krzywdy, można skontaktować się w tej sprawie z Polską Organizacją Pomocy Zwierzętom w Nowej Soli pod numerem kontaktowym: 513 186 580.

Policjanci wszczęli już w tej sprawie śledztwo zmierzające do ustalenia i ukarania sprawcy tego przestępstwa. Osoby który posiadają informacje mogące pomóc w ujęciu sprawcy, proszone są o kontakt z Policją pod numerem telefonu 47 793 75 11 lub pod numerem alarmowym 112.