Spółka CIECH Vitro to największy polski producent lampionów do zniczy, a z jej zakładu pochodzi co trzeci szklany znicz* obecny na polskich cmentarzach. Spółka oferuje ponad 100 wzorów lampionów, a dodatkowo realizuje także indywidualne zlecenia na krótsze serie produktów. Wśród klientów firmy znajdują się dostawcy zniczy do największych sieci detalicznych w Polsce. Rokrocznie kilkadziesiąt milionów lampionów z Iłowej trafia na polskie cmentarze, nie tylko w okresie Uroczystości Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego.

Co trzeci szklany znicz w Polsce pochodzi z Iłowej
Szklany znicz. Materiały prasowe – fot. Grupa CIECH

Trzeci kwartał to najgorętszy okres naszej działalności, w którym realizujemy najwięcej zamówień. Wysoka jakość produktów, potwierdzona bardzo dobrą opinią wśród naszych odbiorców, a także elastyczność i reputacja poparta 20-, a nierzadko i 30-letnimi relacjami z największymi klientami, znajdują odzwierciedlenie w dużej aktywności CIECH Vitro na rynku – mówi Zenon Kozak, Prezes Zarządu CIECH Vitro. – Jak co roku, w sezonie 2021 zaoferowaliśmy nowe wzory lampionów. Jednocześnie powoli przygotowujemy się już na następny rok. W styczniu i lutym rozpoczynamy rozmowy z największymi klientami – dodaje.

Zobacz:   Zatrzymano sprawcę serii włamań do parafii w Iłowej

Drożejące surowce – głównie gaz ziemny – w tym roku jeszcze nie były znacząco odzwierciedlone w cenach szkła wykorzystywanego do produkcji zniczy. Spółka ocenia jednak, że wpływ ten będzie odczuwalny już od początku 2022 roku.

Co trzeci szklany znicz w Polsce pochodzi z Iłowej

Spółka, oprócz produkcji lampionów do zniczy, jest jednocześnie jedynym w Polsce wytwórcą słoi typu clip-top, dostępnych pod marką COMFORT.

– Trend polegający na odchodzeniu od tworzyw sztucznych, zmniejszaniu śladu węglowego i coraz bardziej widocznej idei gospodarki o obiegu zamkniętym w codziennym życiu, tworzy dobre perspektywy dla produkcji opakowań szklanych. Rocznie spodziewamy się wzrostu tego rynku w Polsce o około kilka procent. Obecnie dostępna technologia daje nam możliwość wytwarzania specjalistycznych opakowań szklanych – mówi Zenon Kozak.

Zobacz:   Zmiany w rozkładach jazdy autobusów. Nowa linia Żagań-Gozdnica i powrót autobusów na Brzozową w Szprotawie

CIECH Vitro zatrudnia w zakładzie w Iłowej 190 osób, a rocznie wypracowuje blisko 70 mln zł przychodów.

* szacunki własne spółki