Choć Wigilia to szczególny czas, który zazwyczaj poświęcamy naszym najbliższym to złodzieje świąt nie mają. W Iłowej dokonano włamania do magazynu jednego z zakładów, skąd skradziono narzędzia i urządzenia elektryczne o wartości blisko czterech tysięcy złotych. Szybkie działanie policji doprowadziło do zatrzymania sprawców po kilku dniach. Część mienia udało się odzyskać a sprawcy usłyszeli zarzuty.

Iłowa: Para złodziei okradła w Wigilię magazyn
fot. Policja.pl

Mawia się, że okazja czyni złodzieja, a okazji do wykorzystania najwięcej jest w święta. Tak było w wigilijny wieczór, 24 grudnia, w miejscowości Iłowa, gdzie dokonano włamania do magazynu jednego z zakładów na terenie miasta. Skradziono narzędzia i urządzenia elektryczne, których łączna wartość to blisko cztery tysiące złotych.

Zobacz:   Pościg w Żaganiu. Policja schwytała poszukiwanego mężczyznę, który w maju zbiegł z Zakładu Karnego

Iłowa: Para złodziei okradła w Wigilię magazyn

Działania zmierzające do ustalenia sprawców kradzieży podjęli funkcjonariusze z miejscowego komisariatu, którzy bardzo szybko wytypowali i zatrzymali sprawców. Zatrzymani to 30-letnia kobieta i jej 36-letni partner. Oboje są mieszkańcami Iłowej. W miejscu ich zamieszkania, policjanci znaleźli część skradzionego mienia.

Para złodziei usłyszała zarzut dokonania kradzieży z włamaniem. Zgodnie z Kodeksem Karnym grozi pozbawieniem wolności do 10 lat.