Praca policjantów z Iłowej doprowadziła do odzyskania skradzionego pojazdu następnego dnia od zgłoszenia. Samochód został przekazany właścicielowi a do sprawy zatrzymano 23-letniego mężczyznę, który przyznał się do kradzieży. W trakcie wykonywania policyjnych czynności ustalono sprawcę kradzieży innego pojazdu dokonanej w grudniu ubiegłego roku.

Złodzieje samochodów z Iłowej złapani
fot. Policja.pl

Policjanci z Komisariatu Policji w Iłowej w pierwszym dniu nowego roku, otrzymali zgłoszenie o kradzieży samochodu marki Opel, do której miało dojść w Iłowej w noc sylwestrową. Szybkie działania doprowadziły do odzyskania skradzionego pojazdu już następnego dnia. Porzucone w lesie auto odnaleziono w miejscowości Klików.

Zobacz:   Pościg w Żaganiu. Policja schwytała poszukiwanego mężczyznę, który w maju zbiegł z Zakładu Karnego

Iłowa: Złodzieje samochodów złapaniu

Zabezpieczone ślady pozwoliły właściwie wytypować sprawcę, którym okazał się 23-letni mieszkaniec Iłowej. Mężczyzna przyznał się do przedstawionego mu zarzutu przestępstwa kradzieży z włamaniem za co grozi mu do 10 lat więzienia.

Rozwiązując tą sprawę udało się również ustalić sprawcę kradzieży innego pojazdu, do której doszło w Iłowej w grudniu ubiegłego roku, który również nie pozostanie bezkarny. Auto odzyskano po kilku dniach.

Złodzieje samochodów czekają teraz na decyzję sądu, który ustali wysokość kary.