Zatrzymano sprawców wandalizmu, którzy w nocy z 3 na 4 stycznia, zniszczyli zabytkowe mury bramy prowadzącej na teren Parku Dworskiego w Iłowej, oraz elewację budynku Biblioteki Kultury. Dwóch mężczyzn i nieletnia kobieta usłyszeli już zarzuty do których się przyznali.

Iłowa: Wandale zniszczyli zabytkowe mury i elewację biblioteki
fot. Lubuska Policja

Do zdarzenia doszło w nocy z 3 na 4 stycznia w miejscowości Iłowa. Wandale zniszczyli zabytkowe mury bramy prowadzącej do Parku Dworskiego oraz elewacji budynku Biblioteki Kultury w Iłowej. Sprawcy za pomocą sprayu wykonali nieestetyczne napisy na elewacji.

Sprawą zajęli się policjanci z miejscowego Komisariatu Policji, którzy już następnego dnia zatrzymali do sprawy trzy osoby. Są to 20 i 21-letni mężczyźni oraz 16-letnia koleżanka, wszyscy są mieszkańcami Iłowej.

Zobacz:   Akt oskarżenia za włamania do naczep ciężarówek w Iłowej trafił do sądu

W tej sprawie mamy do czynienia z bezmyślnym zachowaniem młodych osób. Wartość strat to prawie trzy tysiące złotych. Cała trójka przyznała się do popełnienia tego czyny. Mężczyźni  usłyszeli zarzut uszkodzenia mienia. W przypadku nieletniej kobiety sprawa została przekazana do Sądu Rodzinnego. – mówi st. sierż. Arkadiusz Szlachetko z Komendy Powiatowej Policji w Żaganiu.

Przestępstwo uszkodzenia mienia jest zagrożone karą pozbawienia wolności do 5 lat.