Spółka Fenix V zlikwidowała autobusy Iłowa-Wymiarki-Żagań. Dla mieszkańców jest to jednak bardzo ważne połączenie. Dlatego Burmistrz Iłowej stara się o przywrócenie komunikacji autobusowej na tej trasie i wygląda na to, że będzie to możliwe jeśli tylko MZK Żagań znajdzie kierowcę do obsługi tego kursu.

Czy wrócą autobusy Iłowa-Wymiarki-Żagań? To możliwe jeśli MZK Żagań znajdzie kierowców
fot. Pixabay

Autobusy na trasie Iłowa-Wymiarki-Żagań, obsługiwane przez spółkę Fenix V, przestały jeździć wraz z wprowadzeniem nauki zdalnej, a potem, zgodnie z zapowiedzami przewoźnika, połączenie zostało zlikwidowane. Dla mieszkańców, zwłaszcza młodzieży, która codziennie dojeżdża do szkół średnich jest to jednak bardzo ważna trasa. Dlatego też Burmistrz Iłowej, Paweł Lichtański, w uzgodnieniu ze Związkiem Powiatowo-Gminnym Powiatu Żagańskiego walczy o jego przywrócenie.

Zobacz:   Spotkanie dla przedsiębiorców z przedstawicielem Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej

Autobusy Iłowa-Wymiarki-Żagań mogą wrócić na trasę dzięki MZK Żagań. Wszystkim zainteresowanym stronom zależy na jak najszybszym przywróceniu tego połączenia, dlatego Miejski Zakład Komunikacyjny Sp. z o.o. w Żaganiu pilnie szuka kierowców z uprawnieniami do obsługi tego kursu.