Dobra wiadomość dla fanów fast foodów ze Szprotawy. Restauracja McDonald’s w Szprotawie otworzy się już w przyszłym roku. Korporacja nabyła już działki pod inwestycję. To pierwszy lokal tej sieci w tak małej miejscowości w Polsce.

McDonald's
fot. Pixabay

Jak poinformował Burmistrz Szprotawy Mirosław Gąsik, restauracja popularnej sieci fast foodów zainwestuje w Szprotawie. Firma z końcem czerwca w drodze przetargu kupiła działki, na których już w przyszłym roku otworzy swój lokal. Restauracja McDonald’s w Szprotawie powstanie przy ul. Warszawskiej. Aktualnie, firma przystępuje do prac związanych z uzyskaniem pozwolenia na budowę.

Zobacz:   Od stycznia wrócą bezpośrednie autobusy Szprotawa-Zielona Góra

McDonald’s w Szprotawie powstanie w ramach pilotażowego programu, jako restauracja sieci ulokowana w najmniejszej miejscowości Polski – czytamy w serwisie informacyjnym Szprotawy.

– Nasi mieszkańcy, którzy lubią od czasu do czasu smakować potraw serwowanych w McDonald’sbędą mogli zjeść, bez konieczności udawania się do większego miasta, słynnego Big Maca czy ochłodzić się waniliowymi lodami lub mlecznym shake’m. – mówił burmistrz. Jak podkreślił, dzięki tej inwestycji na lokalnym rynku pracy powstaną kolejne miejsca dla młody ludzi, którzy dopiero rozpoczynają swoją zawodową przygodę.