W środę, 6 września, po południu na ulicy Lotników Alianckich w Żaganiu doszło do pościgu, w którym Policja schwytała uciekiniera poszukiwanego trzema listami gończymi. Pościg w Żaganiu rozpoczął się od rutynowej kontroli drogowej.

Pościg w Żaganiu. Policja schwytała poszukiwanego mężczyznę, który w maju zbiegł z Zakładu Karnego
fot. Lubuska Policja

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Żaganiu zauważyli mężczyznę kierującego samochodem marki Audi A6, który przekroczył podwójną linię ciągłą podczas wyprzedzania. Postanowili go zatrzymać do rutynowej kontroli drogowej. Jednak kierowca nie zamierzał się poddać. Gwałtownie przyspieszył i rozpoczął ucieczkę w stronę miejscowości Iłowa.

Podczas pościgu mężczyzna ignorował sygnały świetlne i dźwiękowe wysyłane przez radiowóz policji. Jego prędkość przekraczała 240 km/h, a łamanie przepisów ruchu drogowego stwarzało ogromne niebezpieczeństwo dla innych uczestników ruchu. W miejscowości Czerna, pirat drogowy stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w drzewo. Nie poddając się, opuścił samochód i kontynuował ucieczkę pieszo. Po przebiegnięciu kilkuset metrów przez mężczyznę, policjanci zakończyli pościg w Żaganiu chwytając 28-latka.

Zobacz:   Miał dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów - wpadł kolejny już raz siedząc za kółkiem

Jak wyjaśnił zatrzymany mężczyzna, uciekał, ponieważ wiedział, że jest poszukiwany. Okazało się, że jest on zbiegiem z Zakładu Karnego i przeciwko niemu wystawiono trzy listy gończe.

Mężczyzna został zatrzymany i usłyszał zarzut dotyczący niezatrzymania się do kontroli drogowej, za co grozi mu kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

Komentarze