Nadmierna prędkość na drogach pozostaje jednym z głównych czynników prowadzących do groźnych wypadków. Policja jest tego świadoma i nie ma zamiaru tolerować zachowań kierowców, którzy ignorują przepisy, szczególnie na terenie zabudowanym. Jaki mandat i ile punktów karnych można dostać za nadmierną prędkość, przekonał się w Bobrzanach 27-letni kierowca.

Bobrzany: Jechał setką na ograniczeniu do 40-tki - prawo jazdy stracił od ręki. Jaki mandat i ile punktów karnych?
fot. KPP w Żaganiu

Nieodpowiedzialna jazda z nadmierną prędkością nadal stanowi poważne zagrożenie na naszych drogach. We wtorek, 27 września, 27-letni kierowca znalazł się w centrum uwagi funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Żaganiu, gdy przekroczył prędkość w terenie zabudowanym w miejscowości Bobrzany aż o 61 kilometrów na godzinę ponad dozwolony limit.

Zobacz:   Zielonogórski drifter potrącił 15-latkę. Tym razem grzywna zaboli - sprawa trafi do sądu

27-latek zatrzymany do kontroli w Bobrzanach, jechał z prędkością 101 km na godzinę przy obowiązujących w tym miejscu ograniczeniu do 40 km/h. Skutkiem tego nieodpowiedzialnego zachowania było nie tylko zatrzymanie prawa jazdy. Zgodnie z taryfikatorem funkcjonariusze drogówki ukarali mężczyznę mandatem w wysokości 2000 złotych i 14 punktami karnymi.

Komentarze