Trwają przygotowania do największej inwestycji w Żaganiu ostatnich latach – przebudowy kąpieliska miejskiego. Spółka Agraria przedstawiła propozycję projektu zastępczego burmistrzowi Żagania, Andrzejowi Katarzyńcowi, jego zastępcy oraz prezesowi Areny Żagań Łukaszowi Kudle. Jak zmieni się basen w Żaganiu?

W Żaganiu powstanie basen jakiego jeszcze nie widzieliście. "Największa inwestycja w ostatnich latach"
Zdjęcie ilustracyjne – fot. Unsplash

Projekt przebudowy żagańskiego kąpieliska, zakłada zachowanie trzech torów pływackich o długości 25 m na całorocznym basenie, który służy obecnie do ćwiczeń pływackich. Firma proponuje przeznaczenie dużej powierzchni na wodny plac zabaw, który ma być miejscem rekreacji dla całych rodzin – z nowoczesnymi atrakcjami, takimi jak dysze do masażu, huśtawką wodną czy rwącą rzeką. Pozostała część niecki miałaby zostać przekształcona w nowoczesny basen rekreacyjny, wzbogacony o atrakcje takie jak dysze do masażu, huśtawka wodna czy nawet rwąca rzeka.

Zobacz:   Seryjny złodziej z Żagania pójdzie siedzieć. 26-latek zaatakował policjanta w trakcie zatrzymania

W celu zmieszczenia się w zakładanym budżecie, zaproponowano umieszczenie stacji uzdatniania wody pod powierzchnią basenu, na przykład pod wodnym placem zabaw. Jest to rozwiązanie mające zapewnić maksymalną rozrywkę przy jednoczesnym zmniejszeniu kosztów.

Jak informuje żagański magistrat, szczegóły projektu, w tym rozmieszczenie poszczególnych atrakcji, mają zostać ujawnione po uzyskaniu akceptacji zaproponowanych rozwiązań projektowych przez Lubuskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków.

Komentarze