We wtorek, 12 maja z inicjatywy Stowarzyszenia Miłośników Kolei OK-1 spotkali się z przedstawicielami samorządów żagańskiego i żarskiego oraz POLREGIO w sprawie zwiększenia liczby połączeń kolejowych w regionie.

połączeń kolejowych
fot. archiwum Żary24 online

Na spotkaniu w Sali Kurlandzkiej żagańskiego pałacu zainicjowanym przez Stowarzyszenie Miłośników Kolei OK-1 z Żagania oprócz przedstawicieli samorządów lokalnych, powiatu żagańskiego i żarskiego oraz przedstawicieli POLREGIO Sp. z o.o. był obecny również burmistrz Żagania Andrzej Katarzyniec.

Podczas rozmów o poszerzeniu oferty przewozów kolejowych w naszym regionie padły konkretne propozycje jak np. możliwe do utworzenia dodatkowe kursy pociągów na trasach Żagań-Tuplice, Małomice-Zielona Góra przez Żagań i Żary czy do Jankowej Żagańskiej. Przedstawiono również koszty uruchomienia nowych połączeń, oraz wartości dofinansowania przez poszczególne samorządy, przy wsparciu marszałka województwa lubuskiego.

Zobacz:   6. Narodowy Dzień Tenisa za nami

Temat nie jest łatwy w obliczu obecnej sytuacji epidemicznej i obaw co do finansów gmin. Ale nie poddajemy się, epidemia się kiedyś skończy, wrócimy do normalnego życia. Trzeba decydentom z Zielonej Góry przypominać, że tu, w dwóch powiatach żyje 180 tys. ludzi, którzy powinni mieć dostęp do nowoczesnego i ekologicznego środka transportu, jakim jest kolej. – napisało Stowarzyszenie Miłośników Kolei OK-1 na swoim profilu w portalu Facebook.