Żagańscy policjanci zakończyli postępowanie wobec 38-letniego mieszkańca Żagania, który dokonywał szeregu kradzieży i włamań do pojazdów. Mężczyzna usłyszał łącznie 34 zarzuty, w tym także zarzut uszkodzenia mienia i posiadania środków odurzających. Akt oskarżenia przeciwko podejrzanemu trafił już do Sądu.

włamania do samochodów
fot. Policja.pl

Wydział Dochodzeniowo-Śledczy żagańskiej jednostki po długotrwałym śledztwie ustalił sprawcę kradzieży i włamań do samochodów na terenie Żagania, do których dochodziło od maja 2019 roku. Podejrzanym okazał się 38-letni mieszkaniec Żagania.

Mężczyzna trudnił się głównie włamaniami do samochodów, bądź dokonywał kradzieży wykorzystując fakt, że właściciele pozostawiali samochody otwarte. Ze środka zabierał wszystko co znalazł – narzędzia, elektronarzędzia, ale również kosmetyki, odzież, uchwyty na telefon, ładowarki samochodowe, notesy, pieniądze i dokumenty. Wśród skradzionych dokumentów znajdowały się również karty bankomatowe.

Zobacz:   Program Bezpiecznej Infrastruktury Drogowej. Jaki jest stan realizacji w województwie lubuskim?

Sprawcy kradzieży udało się kilkukrotnie przywłaszczyć z kont bankowych pokrzywdzonych po kilkaset złotych. Niestety przyczynił się do tego fakt, że osoby miały pośród skradzionych dokumentów zanotowany PIN do karty. Zebrany przez funkcjonariuszy żagańskiej jednostki materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mężczyźnie 34 zarzutów, w tym również zarzut zniszczenia mienia oraz posiadania substancji psychotropowych – metamfetaminy. Policjantom udało się częściowo odzyskać skradzione mienie.  

Wszystkie kradzieże mężczyzna popełnił w warunkach recydywy. 38-latek był już wielokrotnie karany za podobne przestępstwa. Akt oskarżenia przeciwko podejrzanemu trafił już do sądu.