Lato zbliża się wielkimi krokami więc w mieście rozpoczęły się wiosenne porządki. Burmistrz Andrzej Katarzyniec dokonał przeglądu stanu Bobru a Żagański Pałac Kultury rozpoczął intensywne prace pielęgnacyjne na terenie zespołu pałacowo-parkowego.

wiosenne porządki
Zdjęcie ilustracyjne – fot. Pixabay

Wspólnie z naczelnikiem WGN Romanem Ciszewskim, burmistrz Żagania Andrzej Katarzyniec dokonał w środę przeglądu stanu Bobru. Ponieważ w wielu miejscach rzeki, leżą pnie powalonych drzew, które wymagają posprzątania, sporządzono dokumentację fotograficzną a wniosek o uprzątnięcie skierowano do Państwowego Gospodarstwa Wodnego oraz do PGE Energia Odnawialna w Dychowie. Te dwa podmioty są odpowiedzialne za pielęgnację koryta rzeki.

Zobacz:   Bezgotówkowe Kino Objazdowe przyjeżdża do Żagania!

Równolegle wraz z nastaniem wiosny i okresie ograniczonej działalności kulturalnej, Żagański Pałac Kultury prowadzi intensywne prace pielęgnacyjne na terenie zespołu pałacowo-parkowego. W tym tygodniu pracownicy zajęli się terenem przed Pałacem Książęcym – plewią rabaty, oczyszczają zarośnięte obrzeża trawników a w kolejnym etapie prac zaplanowano rekultywację trawników, oraz dosadzenie cisów i lawend wokół pomników Nike. Pomalowane zostaną również ławki a w donicach pojawią się kwiaty szczególnie cenione niegdyś przez księżną Dorotę – róże na pniu.