Zatrzymane dowody rejestracyjne, prawo jazdy i 30 wykroczeń związanych z przekroczeniem prędkości – to efekt kaskadowych kontroli przeprowadzonych przez żagańską drogówkę przed weekendem. Radiowozy można było spotkać praktycznie wszędzie, zarówno na głównych jak i mniej uczęszczanych drogach.

efekt kaskadowych kontroli
fot. Pixabay

Działania związane z kontrolowaniem prędkości na drogach powiatu żagańskiego, żagańska drogówka przeprowadziła przed weekendem. Kaskadowe kontrole prędkości można było spotkać wszędzie – zarówno na głównych jak i tych mniej uczęszczanych drogach. Jeździł również nieoznakowany radiowóz z wideorejestratorem.

Podczas przeprowadzonych w czwartek, 14 maja, kaskadowych kontroli prędkości w powiecie żagańskim, policjanci musieli przerwać podróż aż 30 kierowcom, którzy nie stosowali się do ograniczeń prędkości – czterem z nich zatrzymano dowody rejestracyjne. Ponadto 27-latek, zatrzymany do kontroli w miejscowości Stary Żagań stracił również prawo jazdy. Prędkość, którą poruszał się w terenie zabudowanym przekroczył o 59 km/h – to ponad dwa razy więcej niż pozwalają przepisy.