Pod nadzorem Prokuratora Rejonowego w Żaganiu wyjaśniane są okoliczności tragicznego wypadku do którego doszło na drodze Małomice-Lubiechów w którym zginął motocyklista.

małomice-lubiechów
Śmiertelny wypadek z udziałem motocyklisty w gminie Małomice – fot. Policja.pl

Żagańscy policjanci przypominają o zachowaniu ostrożności na drodze. Podczas minionego weekendu, 16 maja 2020 r., w sobotnie popołudnie na drodze pomiędzy miejscowościami Małomice i Lubiechów doszło do tragicznego wypadku w którym śmierć na miejscu poniósł 37-letni motocyklista. Jego motocykl, Yamaha, wypadł z drogi i uderzył w drzewo. Teraz policjanci przy udziale biegłego z zakresu wypadków drogowych i pod nadzorem żagańskiego prokuratura próbują ustalić okoliczności i przyczyny tej tragedii.

Zobacz:   Akt oskarżenia za włamania do naczep ciężarówek w Iłowej trafił do sądu

Nie zapominajmy, że jazda motocyklem oprócz przyjemnego spędzania czasu, wiąże się również z większym niż jazda samochodem zagrożeniem. Motocyklista jest chroniony jedynie przez kas i specjalny ubiór. Skutki wypadku na motocyklu są więc znacznie poważniejsze niż dla kierowcy samochodu osobowego.

Statystyki mówią, że główną przyczyną wypadków drogowych jest niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze. Często przyczyną jest również brawura, wsiadanie za kierownicę „po kielichu” czy po prostu brak należytej ostrożności.

Apelujemy o zdrowy rozsądek, rozwagę i ostrożność podczas jazdy. – mówią policjanci i przypominają – Życie mamy jedno i należy zastanowić się nad tym czy nieodpowiedzialna jazda jest warta, aby to życie stracić.