W ideę akcji „Wspieraj lubuskich producentów, kupuj lokalnie” doskonale wpisuje się inicjatywa z którą do lokalnych przedsiębiorców wyszedł Żagań a która promowana jest hasłem „Targowisko – tu kup i sprzedaj wszystko”.

miejskie targowiska
Zdjęcie ilustracyjne – fot. Pixabay

O akcji „Wspieraj lubuskich producentów, kupuj lokalnie”, której celem jest promowanie produktów regionalnych pisaliśmy przed tygodniem. Wicemarszałek Stanisław Tomczyszyn podkreślał wtedy jak ważne jest w obecnym czasie wspieranie lokalnej działalności i zachęcić do robienia zakupów u lokalnych podmiotów, w tym również u tych, którzy prowadzą sprzedaż na targowiskach.

↓ Kontynuuj czytanie po reklamie ↓

Żagań postanowił wesprzeć lokalnych producentów i rzemieślników i zachęca do skorzystania z targowisk miejskich znajdujących się przy ul. Rybackiej i Sportowej. Do 31 sierpnia 2020 r. czyli aż do końca wakacji można prowadzić na nich sprzedać bez opłat.

📎  Podział środków unijnych: Minister Buda spotka się z marszałkiem. "Presja ma sens"

Zobacz również: Żagań zwalnia firmy z opłaty za dzierżawę lokali i stoisk na targowiskach

Gminy liczą, że przyciągnie to na miejskie targowiska regionalnych wystawców, rolników i ogrodników, domowych przetwórców, hodowców, rękodzielników oraz posiadaczy niepotrzebnych już bibelotów, staroci, antyków czy rękodzieła. Mieszkańcy z kolei będą mieli okazję do zakupów regionalnych produktów bezpośrednio od producenta.

Jeżeli posiadają Państwo plony, które chcecie sprzedać, zbędne już ubrania i sprzęty – zapraszamy na miejskie targowisko. – zachęcają wójt oraz burmistrzowie. Targowiska miejskie w Żaganiu czynne są przez 6 dni w tygodniu.

📎  730 tys. zł na lubuskie centra innowacji w Słubicach, Górzycy i Krośnie Odrzańskim