Żagańscy policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności wypadku do którego doszło w czwartek w miejscowości Stary Żagań. Cztery osoby trafiły do szpitala, 13-letni chłopiec w stanie ciężkim.

okoliczności wypadku
fot. Policja.pl

W czwartek, 28 maja przed godziną 17, w miejscowości Stary Żagań doszło do poważnego wypadku drogowego z udziałem dwóch samochodów. Zderzyły się tam osobowy Volkswagen, kierowany przez 40-latkę oraz jadący z przeciwnej strony dostawczy Iveco, za kierownicą którego siedział 28-letni mężczyzna.

Volkswagenem poza kobietą jechało również troje dzieci dzieci – wszyscy trafili do szpitala. W najcięższym stanie był 13-letni chłopiec, którego strażacy wyciągali z pojazdu przy użyciu sprzętu hydraulicznego. Kierowca oraz dwaj pasażerowie samochodu Iveco nie odnieśli żadnych obrażeń.

Zobacz:   Akt oskarżenia za włamania do naczep ciężarówek w Iłowej trafił do sądu

Jeszcze przez wiele godzin po wypadku na miejscu pracowali śledczy, którzy prowadzili oględziny, zabezpieczali ślady, przesłuchiwali świadków. Zebrany materiał dowodowy jest analizowany aby ustalić okoliczności i przyczyny tego nieszczęśliwego zdarzenia. W sprawie został również powołany biegły z zakresu wypadków drogowych.

Żagańscy policjanci apelują o zachowanie wszelkich środków ostrożności na drodze. Wzmożona czujność, odpowiednia prędkość, przestrzeganie przepisów drogowych to podstawy bezpieczeństwa.