Żagańscy policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności wypadku do którego doszło w czwartek w miejscowości Stary Żagań. Cztery osoby trafiły do szpitala, 13-letni chłopiec w stanie ciężkim.

okoliczności wypadku
fot. Policja.pl

W czwartek, 28 maja przed godziną 17, w miejscowości Stary Żagań doszło do poważnego wypadku drogowego z udziałem dwóch samochodów. Zderzyły się tam osobowy Volkswagen, kierowany przez 40-latkę oraz jadący z przeciwnej strony dostawczy Iveco, za kierownicą którego siedział 28-letni mężczyzna.

Volkswagenem poza kobietą jechało również troje dzieci dzieci – wszyscy trafili do szpitala. W najcięższym stanie był 13-letni chłopiec, którego strażacy wyciągali z pojazdu przy użyciu sprzętu hydraulicznego. Kierowca oraz dwaj pasażerowie samochodu Iveco nie odnieśli żadnych obrażeń.

Zobacz:   Trzebiszewo: Samochód wjechał pod pociąg, Policja ustala okoliczności zdarzenia

Jeszcze przez wiele godzin po wypadku na miejscu pracowali śledczy, którzy prowadzili oględziny, zabezpieczali ślady, przesłuchiwali świadków. Zebrany materiał dowodowy jest analizowany aby ustalić okoliczności i przyczyny tego nieszczęśliwego zdarzenia. W sprawie został również powołany biegły z zakresu wypadków drogowych.

Żagańscy policjanci apelują o zachowanie wszelkich środków ostrożności na drodze. Wzmożona czujność, odpowiednia prędkość, przestrzeganie przepisów drogowych to podstawy bezpieczeństwa.