W nadchodzącym roku szkolnym w Żaganiu zostanie utworzona klasa sportowa dla uczniów klas IV. Z taką propozycją zwrócili się do władz miasta dyrektor placówki oraz trener lekkiej atletyki przewodniczący miejskiej komisji oświaty. Zastępca burmistrza oraz naczelnik wydziału oświaty potwierdzili otwarcie klasy sportowej po spotkaniu 25 maja 2020 r.

psp 7 w żaganiu
fot. Pixabay

Z propozycją utworzenia klasy sportowej już wcześniej do władz miasta wystąpiła dyrektor placówki Dorota Stebelska oraz trener lekkiej atletyki i przewodniczący miejskiej komisji oświaty Krzysztof Sieńko. 25 maja 2020 na spotkaniu z zastępcą burmistrza Sebastianem Kuleszą i naczelnikiem wydziały oświaty Mariuszem Krugłym otwarcie klasy sportowej potwierdzono w PSP 7 w Żaganiu.

↓ Kontynuuj czytanie po reklamie ↓
📎  Wracali po pijaku z baru samochodem. Zderzyli się z ciężarówką

Obecnie do nowej klasy sportowej prowadzony jest nabór wśród uczniów klas III ze wszystkich szkół, także tych spoza Żagania. Ci którzy przejdą rekrutację pomyślnie w nowym roku szkolnym 2020/2021, już w IV klasie będą trenować w rozszerzonym zakresie piłkę ręczną oraz lekką atletykę.

Aby zgłosić dziecko do rekrutacji należy skontaktować się ze szkołą. Nie warto zwlekać ponieważ spotkanie informacyjne z rodzicami odbędzie się już w czerwcu.