Policjanci na terenie całego powiatu żagańskiego każdego dnia czuwają nad bezpieczeństwem wszystkich uczestników ruchu drogowego. Systematycznie eliminują z dróg nieodpowiedzialnych kierowców.

pijani i po narkotykach
fot. Policja.pl

Pijani i po narkotykach

W poniedziałek, 15 czerwca, w godzinach porannych funkcjonariusze żagańskiej Policji zatrzymali do kontroli drogowej 37-letniego mężczyznę, na drodze w Bobrzanach jechał pijany motorowerem. Badanie wykazało, że kierowca miał ponad 2 ‰ alkoholu w wydychanym powietrzu.

W tym samym dniu policjanci podczas patrolu miasta Żagań zatrzymali do kontroli 29-letniego mężczyznę, kierującego motorowerem. Kierowca zachowywał się bardzo nerwowo był pobudzony, jego wygląd i zachowanie wskazywało na to, że może znajdować się pod wpływem środków odurzających. W trakcie kontroli funkcjonariusze znaleźli przy nim woreczki z marihuaną. Kierowca został poddany badaniu na zawartość środków odurzających w organizmie za pomocą testera a wynik tylko potwierdził wszystkie przypuszczenia policjantów. Od mężczyzny pobrano krew do badania, które dokładnie wykaże rodzaj i ilość środków jakie znajdowały się w organizmie mężczyzny podczas kierowania pojazdem.

Zobacz:   Zaginął Grzegorz Piasecki z Żagania. Nie ma z nim kontaktu od ponad tygodnia

Wsiadanie za kierownicę pod wpływem alkoholu lub pod działaniem środków odurzających grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat oraz zakaz prowadzenia pojazdów nie mniejszy niż 3 lata. Ponadto każdy kto decyduje się prowadzić w tym stanie musi się liczyć z konsekwencjami finansowymi.