W poniedziałek, 22 czerwca, odbyło się spotkanie burmistrzów Żagania, Andrzeja Katarzyńca oraz jego zastępcy Sebastiana Kuleszy z Wojewodą Lubuskim Władysławem Dajczakiem. Tematem rozmów była sytuacja żagańskiego szpitala, w szczególności funkcjonowanie oddziału ginekologiczno-położniczego.

w żaganiu
fot. Pixabay

Kluczowym aspektem wczorajszego spotkania była dostępność do świadczeń zdrowotnych w tym zakresie dla mieszkanek powiatu żagańskiego. Władze miasta zaprezentowały swoje stanowisko w związku z ograniczonym obecnie funkcjonowaniem Oddziału Ginekologiczno-Położniczego w Żaganiu. Podkreślono potrzebę dalszego istnienia oddziału, który zapewnia dostęp do świadczeń kobietom z całego powiatu.

Będą kolejne rozmowy

Po wysłuchaniu postulatów burmistrza Żagania i jego zastępcy, wojewoda zaproponował kolejne spotkanie dotyczące docelowej koncepcji opieki położniczo-ginekologicznego w powiecie, w którym udział wezmą przedstawiciele samorządu żagańskiego, Narodowego Funduszu Zdrowia, 105. Kresowego Szpitala Wojskowego w Żarach oraz konsultanci wojewódzcy w dziedzinie ginekologii i położnictwa oraz neonatologii.