Do mieszkania dwóch starszych kobiet zapukały osoby podające się za pracowników socjalnych, oferowali bezpłatne badania. Kobieta i mężczyzna byli bardzo przekonywujący, szybko zdobyli zaufanie starszych pań, które zaprosiły ich do swojego mieszkania. Po wizycie „pracowników socjalnych” okazało się, że z mieszkania zniknęło 30 tys. złotych.

pracowników socjalnych
fot. Unsplash

Oszustwo na pracownika socjalnego

We wtorek, 23 czerwca, do mieszkania dwóch starszych mieszkanek Żagania zapukali nieznajomi podający się za pracowników socjalnych, oferowali przeprowadzenie bezpłatnych badań. Kobiety w wieku 88 i 93 lata zaprosiły do swojego mieszkania niezapowiedzianych gości. W momencie kiedy kobieta symulowała wykonywanie badań na staruszkach, mężczyzna spenetrował mieszkanie i ukradł pieniądze – 30 tys. złotych. Kolejny raz jesteśmy świadkami tego jak przestępcy bez skrupułów wykorzystują łatwowierność i serdeczność starszych osób, które ufając im tracą oszczędności całego życia.

📎  Napadli na 74-latka w jego własnym domu. Zabrali mu pieniądze, telewizor a nawet ubrania

Pomimo nieustannych ostrzeżeń, osoby starsze nadal stają się ofiarami oszustów podszywających się pod krewnych, pracowników socjalnych, akwizytorów, przedstawicieli ZUS, policjantów bądź też oferują swoja pomoc przy codziennych obowiązkach domowych.

Policja po raz kolejny apeluje do starszych, samotnie mieszkających osób o czujność, rozsądek i rozwagę. Należy pamiętać o tym, że Policja nigdy nie prosi o jakiekolwiek pieniądze, jak również nie wykorzystuje czyjegoś dobytku do wykonania swoich czynności służbowych!