Żagańscy policjanci Wydziału Kryminalnego zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o dokonanie rozboju przy użyciu noża w jednym z żagańskich sklepów. 24-latek ukradł 500 zł oraz papierosy i alkohol.

napad na sklep
Zdjęcie ilustracyjne – fot. Policja.pl

Napad na sklep w Żaganiu miał miejsce w piątek, 19 czerwca. Do sklepu wszedł zamaskowany mężczyzna z nożem w ręku i grożąc sprzedawczyni zażądał wydania pieniędzy, paczki papierosów i butelki wódki. Kobieta z obawy o życie swoje i swojego chłopaka, który był w tym momencie w sklepie spełniła żądania napastnika.

Po uzyskaniu zgłoszenia o zdarzeniu na miejsce przybyli funkcjonariusze dochodzeniowo-śledczy wraz z technikiem kryminalistyki. Wykonano wszystkie niezbędne w takich sytuacjach czynności i zabezpieczono monitoring.

Zobacz:   Pościg w Żaganiu. Zatrzymany to poszukiwany 36-letni zielonogórzanin

Pomimo tego, że mężczyzna był zamaskowany, został bardzo szybko wytypowany i zatrzymany przez funkcjonariuszy Wydziału Kryminalnego żagańskiej jednostki we wtorek, 23 czerwca. Usłyszał zarzut dokonania rozboju przy użyciu noża. Przestępstwo to jest zagrożone karą od 3 lat do 12 lat pozbawienia wolności. Sąd Rejonowy w Żaganiu zastosował wobec 24-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.  


Zachęcamy do nadsyłania listów i Waszych publikacji. Regioneo.pl to miejsce w którym możecie podzielić się sprawami, które Was interesują lub bulwersują oraz zwrócić uwagę na problemy, którymi warto się zająć i przedstawić opinii publicznej. Opublikujemy Twój materiał. Prześlij swój news lub artykuł klikają tutaj lub wysyłając list na adres redakcja@regioneo.pl

Zobacz:   30 zarzutów za oszustwa internetowe. 33-latek z Iłowej handlował sprzętem, którego nie posiadał