Policjanci z Żagania, w ramach pracy operacyjnej zabezpieczyli nielegalny tytoń częściowo przygotowany do sprzedaży, niekompletną linię produkcyjną oraz broń palną z amunicją. Zatrzymany został także 38-latek, który usłyszał zarzut uszczuplenia podatku akcyzowego w kwocie ponad 36 tys. złotych oraz posiadania broni palnej i amunicji bez wymaganego pozwolenia.

nielegalny tytoń
fot. Policja.pl

Ostatniego dnia czerwca, we wtorek, policjanci Zespołu do walki z Przestępczością Gospodarczą wraz z funkcjonariuszami kryminalnymi żagańskiej jednostki, w wyniku działań operacyjnych na jednej z posesji w powiecie żagańskim ujawnili niekompletną linię produkcyjną tytoniu.

Na miejscu zabezpieczono krajalnicę, liście tytoniu oraz pocięty tytoń przygotowany do sprzedaży. Część towaru była już spakowana w workach strunowych. Żaden z nich nie posiadał polskich znaków akcyzowych. Policjanci zabezpieczyli także znalezioną w domu broń palną typu Mauser wraz z amunicją, którą mężczyzna posiadał mimo braku właściwego pozwolenia.

Zobacz:   Zmiana organizacji ruchu na ul. Żelaznej w Żaganiu. Jak objechać, do kiedy remont?

38-letni właściciel został zatrzymany i przewieziony do Komendy Powiatowej Policji w Żaganiu, gdzie usłyszał zarzut przechowywania wyrobów akcyzowych powodując uszczerbek podatku akcyzowego w kwocie ponad 36 tysięcy złotych na szkodę Skarbu Państwa. Mężczyzna odpowie również za posiadanie broni palnej i amunicji bez wymaganych pozwoleń.