Sprawca włamania do żagańskiego sklepu komputerowego został zatrzymany przez policjantów ogniwa patrolowo-interwencyjnego. Wartość skradzionego mienia to blisko 12 tys. złotych. 24-latek decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące.

sprawca włamania
fot. Policja.pl

Informacja o włamaniu do jednego ze sklepów komputerowych w Żaganiu dotarła do żagańskiej jednostki w nocy 3 lipca. Na miejscu policjanci zastali wybitą szybę w drzwiach oraz porozrzucany po sklepie asortyment. Natychmiast zaczęto patrole na przyległym do sklepie terenu. Na podejrzanego policja natknęła się kilka ulic dalej od miejsca zdarzenia – napotkali idącego bez koszulki pospiesznie mężczyznę i nie było by w tym nic dziwnego gdyby nie to, że w rękach niósł zawinięte w koszulkę przedmioty. Na widok policyjnego radiowozu wyrzucił swój pakunek i rozpoczął ucieczkę.

Zobacz:   33-latek podejrzany o kradzież rozbójniczą w rękach Policji

Choć policjanci na chwilę stracili z nim kontakt wzrokowy doskonale wiedzieli kogo szukają, ponieważ rozpoznali mężczyznę. To 24-latek, który jest znany policji ze wcześniejszych przewinień. W wyniku podjętych działań doszło do jego zatrzymania. Wartość skradzionego mienia właściciele wycenił na blisko 12 tys. złotych.

24-letni mieszkaniec Żagania usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem. Sąd Rejonowy w Żaganiu zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci trzech miesięcy aresztu.