Jeszcze w lipcu mieszkańcy Gminy Żagań zdecydują o losach samorządu. Komisarz Wyborczy w Zielonej Górze wyznaczył datę referendum w sprawie odwołania Rady Gminy Żagań przed upływem kadencji.

referendum w żaganiu
fot. Pixabay

Przypomnijmy, że 6 lipca 2020 roku burmistrz Andrzej Katarzyniec wspólnie z zastępcą przewodniczącego rady miasta Piotrem Łosiem spotkał się z dziennikarzami, aby odnieść się do informacji na temat referendum. Burmistrz odczytał swoje stanowisko w sprawie wniosku referendalnego oraz zawartych w nim zarzutów, kolejny raz apelując o niepodpisywanie list w tej sprawie.

Burmistrz o referendum w Żaganiu

Wniosek o odwołanie burmistrza Żagania i Rady Gminy Żagań złożony został przez grupę 7 osób.

Zobacz:   Zmiana organizacji ruchu na ul. Żelaznej w Żaganiu. Jak objechać, do kiedy remont?

Patrząc na podpisy pod wnioskiem referendalnym zastanawiam się, co te osoby zrobiły i czy w ogóle zrobiły coś dla naszego miasta. Warto odpowiedzieć sobie na pytanie, w czyim imieniu działają i do czego te działania doprowadzą Żagań? Może te osoby reprezentują własne interesy? Czy nasze miasto stać wizerunkowo i organizacyjnie na proponowany kolejny paraliż?– pisze burmistrz Andrzej Katarzyniec.

Burmistrz Andrzej Katarzyniec odniósł się również do swojego programu wyborczego, podsumowując rzeczy, które udało się z niego zrealizować zaledwie po półtora roku pracy. Już teraz widać, że do końca kadencji uda się zrealizować wszystkie z nich, znacznie rozszerzając zakres planowanych remontów i inwestycji. – Wszystkie złożone mieszkańcom obietnice zrealizuję – zapewnia Andrzej Katarzyniec.

Zobacz:   Zaginął Grzegorz Piasecki z Żagania. Nie ma z nim kontaktu od ponad tygodnia

Nie dajcie się wkręcić w referendum – prosi mieszkańców burmistrz – Apeluję do mieszkańców Żagania, którzy powierzyli mi to stanowisko, aby zastanowili się, jakiego miasta pragną? Ubranego w niedojrzałą autopromocję, czy stabilnego i gospodarnego? 

Obwieszczeniem Komisarza Wyborczego z Zielonej Góry, z dnia 7 lipca 2020 r., datę zawieszonego referendum w sprawie odwołania Rady Gminy Żagań przed upływem kadencji wyznaczono na niedzielę 26 lipca 2020 r.