Sezon rowerowy trwa, a wraz z nim na drogach powiatu żagańskiego pojawili się pijani rowerzyści. Tylko w miniony weekend żagańscy policjanci zatrzymali do kontroli trzech nietrzeźwych rowerzystów. Mężczyźni mieli w swoich organizmach od 2,4 do 3 promili alkoholu.

pijani rowerzyści
fot. Pixabay

Żagańscy funkcjonariusze przypominają, że rowerzysta, jak każdy inny uczestnik ruchu drogowego ma obowiązek przestrzegać przepisów ruchu drogowego. Nietrzeźwi rowerzyści stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie, ale również dla innych, prawidłowo poruszających się uczestników ruchu drogowego. Zdarzenia drogowe z udziałem nietrzeźwych kierujących bardzo często mają tragiczne skutki. Pomimo licznych apeli nadal spotykamy na drogach nieodpowiedzialnych kierujących z całkowitym brakiem wyobraźni.

↓ Kontynuuj czytanie po reklamie ↓
📎  Szlichtyngowa: Naćpany kierowca z zakazem prowadzenia wiózł poszukiwanego 25-latka

Tylko podczas minionego weekendu, 11-12 lipca br. żagańscy policjanci zatrzymali do kontroli drogowej trzech rowerzystów. Jak się okazało mężczyźni znajdowali się w stanie nietrzeźwości. Zawartość alkoholu w ich organizmach oscylowała w granicach od 2,4 do 3 promili. Osoby za swoje zachowanie odpowiedzą przed sądem.