Zielona Kraina Nowoczesnych Technologii to coś więcej, niż tylko hasło opisujące województwo lubuskie. Dowodzi tego spotkanie członka zarządu Marcina Jabłońskiego z przedstawicielami żarskiej Fundacji Przedsiębiorczość oraz firmami z regionu. Chodziło o omówienie możliwości wsparcia innowacyjnej, grzewczej EKO-TURBINY.

eko-turbina, Adrian Lang
EKO-TURBINA – fot. lubuskie.pl

Wynalazcą grzewczej EKO-TURBINY jest Adrian Lang. Urządzenie dzięki unikalnej technologii wytwarzania ciepła, nie emituje zanieczyszczeń do środowiska i może zastąpić tradycyjne nieekologiczne źródła ogrzewania.

Kocioł magnetyczny wynaleziony przez Adriana Langa, może służyć zarówno do ogrzewania jak i do podgrzewania wody w kuchni czy łazience. Przy zastosowaniu alternatywnych źródeł energii, można całkowicie wyeliminować koszty jej działania, które i tak są wyjątkowo niskie.

Zobacz:   Nowe tablice informacyjne i edukacyjne na terenie obszarów Natura 2000 w Lubuskiem

Członek zarządu Marcin Jabłoński podkreślił istotność wprowadzania przez lokalnych przedsiębiorców tego typu rozwiązań ekologicznych, aby zmniejszyć niską emisję. Przedsiębiorcom przedstawiono możliwości wsparcia dla przedsiębiorców, jakimi dysponuje Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego.