Żagańscy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp. oraz Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu zlikwidowali plantację konopi na jednej z posesji w Szprotawie. Zatrzymano dwóch mężczyzn wobec których sąd zastosował trzymiesięczny areszt.

zlikwidowali plantację konopi
fot. Policja

W piątek, 24 lipca, żagańscy kryminalni we współpracy z policjantami Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp. oraz Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Wojewódzkiej we Wrocławiu weszli na teren jednej z posesji w Szprotawie, gdzie zlikwidowali plantację konopi indyjskich.

W czasie sprawdzania kolejnych pomieszczeń, funkcjonariusze natknęli się na przygotowany namiot z folii, gdzie zabezpieczyli 72 krzaki konopi, z których można było pozyskać ponad 1,5 kg gotowego narkotyku, którego wartość czarnorynkowa wynosi około 78 tys. złotych – poinformowała Aleksandra Jaszczuk z Komendy Powiatowej Policji w Żaganiu.

Zobacz:   Poszukiwany trzema listami gończymi zatrzymany podczas kontroli drogowej

Zabezpieczono również przedmioty służące do wytwarzania narkotyków i prowadzenia nielegalnej uprawy: donice, oprawy z lampami, wentylatory, ziemię. W trakcie przeszukania znalezione zostały również tabletki extasy oraz pieniądze.

W tej sprawie zatrzymano dwie osoby. To mężczyźni w wieku 37 i 32 lata. Zebrany przez policjantów materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zarzutów posiadania przyrządów przeznaczonych do niedozwolonego wytwarzania, przetwarzania lub przerobu środków odurzających oraz uprawiania konopi innych niż włókniste.

Decyzją sądu, mężczyźni zostali tymczasowo aresztowani na okres trzech miesięcy.