39-latek niszczył groby na cmentarzu komunalnym w Gozdnicy. Całe zajście zobaczyła z okna mieszkanka tej miejscowości, która natychmiast powiadomiła Policję. Kiedy policjanci przyjechali na miejsce, kompletnie pijany mężczyzna leżał w pobliżu zniszczonych nagrobków – spał. Następnego dnia zatrzymany usłyszał zarzut znieważenia miejsca spoczynku zmarłych.

niszczył groby na cmentarzu
fot. Pixabay

W poniedziałek, 17 sierpnia, żagański dyżurny otrzymał zgłoszenie, że w Gozdnicy na cmentarzu komunalnym mężczyzna niszczy nagrobki. Całą sytuację zobaczyła mieszkanka Gozdnicy i to ona natychmiast zadzwoniła po Policję.

Na miejsce niezwłocznie został skierowany patrol, który po wejściu na cmentarz zastał poniszczone płyty nagrobne, porozrzucane kwiaty i znicze, a w pobliżu leżącego mężczyznę, który znajdował się w stanie upojenia alkoholowego. – mówi podkom. Aleksandra Jaszczuk, oficer prasowy KPP w Żaganiu.

Zobacz:   Policjanci zatrzymali kradzione Isuzu. Kierowca po narkotykach. "Tu jest tyle prochów panie dyżurny..."

Jak się okazało 39-latek kamieniem uszkadzał płyty nagrobkowe, następnie rozrzucał stojące na pomnikach kwiaty i znicze. Mężczyzna został zatrzymany. Trzeźwiał w policyjnym areszcie do następnego dnia. Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mu zarzutu znieważenia miejsca spoczynku zmarłych poprzez celowe ich uszkodzenie.