Do Sądu Okręgowego w Zielonej Górze trafił akt oskarżenia przeciwko b. komornikowi sądowemu z Żagania. Były już komornik z Żagania przywłaszczył prawie 2,5 mln zł z wpłat dłużników i zaliczek pobranych na poczet prowadzonych postępowań egzekucyjnych.

komornik z żagania
fot. Policja

Komornik dokonywał egzekucji komorniczych od dłużników, jednak nie oddawał ich wierzycielom. W ten sposób przywłaszczył sobie prawie 2,5 miliona złotych – poinformował w czwartek rzecznik lubuskiej policji Marcin Maludy.

Przestępczy proceder byłego już komornika trwał od 17 lutego 2017 do 24 stycznia 2018 r. Według śledczych, w tym czasie przywłaszczył powierzone środki na szkodę 527 wierzycieli. Oskarżony działał na szkodę interesu publicznego i stron postępowania egzekucyjnego. Usłyszał zarzuty. Grozi mu do 10 lat więzienia.

Zobacz:   9. Bieg Niepodległości w Żaganiu. Można się już zapisywać

– Nieterminowo i ze znacznymi opóźnieniami dokonywał przelewów należności uzyskanych od dłużników w postępowaniach egzekucyjnych. Ponadto nie wywiązywał się również z obowiązku spłaty odsetek wierzycielom za nieterminowe przekazywanie należności – wyjaśnił Maludy.

Sprawa była prowadzona przez policjantów z Wydziału do Walki z Korupcją Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp., a nadzorowana przez Prokuraturę Okręgową w Zielonej Górze.