Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Żaganiu podczas wykonywania czynności służbowych w jednym z mieszkań w Żaganiu zostali zaatakowani przez właściciela, podczas udaremnionej próby ucieczki. 27 latek najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie.

Kryminalni zaatakowani podczas interwencji
fot. Policja

Do zdarzenia doszło 23 września, funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Żaganiu w ramach pracy operacyjnej ustalili, że w jednym z mieszkań na terenie miasta ukrywa się poszukiwany 33-letni mężczyzna. Po przybyciu na miejsce ustalenia potwierdziły się a 33-letni poszukiwany został zatrzymany.

Kryminalni zaatakowani podczas interwencji

W trakcie wykonywania czynności służbowych 27-letni właściciel mieszkania zaczął bardzo dziwnie się zachowywać i w pewnym momencie próbował uciec z lokalu. Gdy żagańscy kryminalni uniemożliwili ucieczkę, wówczas mężczyzna rzucił się na nich z pięściami.

Zobacz:   9. Bieg Niepodległości w Żaganiu. Można się już zapisywać

Dalsze praca funkcjonariuszy doprowadziła do znalezienia w mieszkaniu zatrzymanego oraz przy agresywnym mężczyźnie środków odurzających. Wstępne badanie narkotyków wykazało, że była to metamfetamina oraz marihuana. Zatrzymani trafili do policyjnego aresztu.

Poszukiwany 33-latek został zgodnie z nakazem doprowadzony do prokuratury, natomiast 27-latek usłyszał zarzut czynnej napaści na funkcjonariuszy oraz posiadania środków odurzających. Sąd Rejonowy w Żaganiu na posiedzeniu aresztowym przychylił się do wniosku prokuratury i aresztował mężczyznę na okres trzech miesięcy.