Miejskie przedszkola w Żaganiu mają jeszcze wolne miejsca, poinformował Urząd Miejski. Cztery placówki mogą przyjąć kilkunastu przedszkolaków. Rusza również rekrutacja do żłobka dla dzieci do 3 roku życia.

przedszkola w żaganiu
fot. Pixabay

Przedszkola w Żaganiu – gdzie są wolne miejsca

O wolnych miejscach w przedszkolach miejskich w Żaganiu poinformował żagański ratusz. – W Miejskim Przedszkolu nr 2 są jeszcze trzy miejsca w grupie 3-latków (rocznik 2017) oraz jedno w grupie dzieci 6-letnich, natomiast w Miejskim Przedszkolu nr 3 po dwa wolne miejsca w grupie 3- i 4-latków. W Miejskim Przedszkolu nr 5 trzy miejsca w grupie 5-latków, po dwa miejsca w grupie 4-latków i 6-latków. W filii placówki przy ulicy Piłsudskiego 16 wolne jest jedno miejsce w grupie 3/4- latków. – czytamy w komunikacie na stronie internetowej urzędu.

Zobacz:   W Żaganiu powstanie basen jakiego jeszcze nie widzieliście. „Największa inwestycja w ostatnich latach”

Rodzice zainteresowaniu miejsce w miejskich przedszkolach proszone są o kontakt z dyrektorami placówek.

Bezpłatny żłobek w Żaganiu – rusza rekrutacja

W Żaganiu ruszyła również rekrutacja do żłobka. W związku z pozyskaniem dofinansowania w ramach środków Unii Europejskiej, Językowa „Chatka Puchatka” Monika Dominiak oraz Fundacja ,,Przedsiębiorczość”, zapraszają do udziału w projekcie osoby sprawujące opiekę nad dziećmi w wieku do lat 3, które chcą powrócić na rynek pracy.

Pozyskanie dofinansowania pozwala na utworzenie dodatkowych 10 miejsc w żłobku dla 10 kobiet z miasta i gminy wiejskiej Żagań. W ramach projektu zostanie zorganizowana opieka i sfinansowane koszty opieki nad dziećmi do lat 3 w nowym oddziale żłobka Językowa „Chatka Puchatka” Monika Dominiak przez okres 22 miesięcy.

Zobacz:   Spotkanie dla przedsiębiorców z przedstawicielem Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej

Projekt skierowany jest do kobiet z miasta i gminy wiejskiej Żagań, sprawujące opiekę nad dzieckiem do 3 roku życia, które chcą skorzystać ze wsparcia polegającego na objęciu opieką dziecka w żłobku i zobowiążą się do powrotu na rynek pracy do 4 tygodni od zakończenia udziału w projekcie.

Rekrutacja ruszy 2 listopada a zakończy się 30 listopada 2020 r. Niezbędne informacje oraz dokumenty można uzyskać w Biurze Projektu przy ul. Czerwonego Krzyża 25B w Żarach, w Żłobku w Żaganiu przy ul. Skarbowej 9 oraz na stronach internetowych przedszkola i Fundacji Przedsiębiorczość w Żarach.

Zobacz:   Seryjny złodziej z Żagania pójdzie siedzieć. 26-latek zaatakował policjanta w trakcie zatrzymania