Żagańscy policjanci, którzy codziennie czuwają nad bezpieczeństwem na drogach, codziennie eliminują z ruchu kierowców, którzy na drodze nie powinni się znaleźć. Tylko w weekend zatrzymali dziewięciu pijanych kierujących – jeden z nich spowodował wypadek w Żaganiu ze skutkiem śmiertelnym. – Apelujemy do kierowców o zdrowy rozsądek! – mówią funkcjonariusze.

wypadek w żaganiu
fot. Policja.pl

Tylko od piątku żagańscy mundurowi zatrzymali do kontroli drogowej ośmiu nietrzeźwych kierujących, w tym trzech znajdowało się pod wpływem środków odurzających oraz zostali skierowani do obsługi wypadku drogowego, gdzie młody kierowca również okazał się być pod wpływem alkoholu. Wskutek tego zdarzenia śmierć na miejscu poniosła 22-letnia pasażerka pojazdu.

Zobacz:   Rozpylał na policjantów gaz łzawiący. Poszukiwany 31-latek wpadł podczas kontroli drogowej

Rekordzista minionego weekendu miał blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie. Został on skontrolowany przez patrol w miejscowości Miodnica.

Policyjne statystyki pokazują, jak bardzo każdego dnia jesteśmy narażeni na niebezpieczeństwo na drodze – Dzięki sumiennej i skrupulatnej pracy oraz sygnałom przekazywanym od mieszkańców praktycznie każdego dnia nieodpowiedzialni kierujący zostają zatrzymani i podniesieni do odpowiedzialności. Dla tych kierowców nie ma miejsca na drodze – mówią mundurowi i przypominają pozostałym kierowcom, że jesienią możemy na drodze spotkać się ze zmiennymi warunkami atmosferycznymi, które to wydłużają drogę hamowania. Złe warunki pogodowe powodują u nas przemęczenie, senność oraz obniżoną koncentrację, wyjeżdżając z parkingu, cofając, wyprzedzając, omijając pamiętajmy o wzmożonej ostrożności. – Lepiej upewnić się kilka razy o możliwości wykonania manewru, niż żałować do końca życia, że się tego nie zrobiło. – przypominają.