Zarząd Powiatu Żagańskiego przyznał stypendia 54 uczniom szkół ponadpodstawowych. Z powodu sytuacji epidemicznej, zrezygnowano z uroczystości ich wręczenia a swoje stypendia najzdolniejsi uczniowie z Żagania odbiorą w szkołach. 

Najzdolniejsi uczniowie z Żagania otrzymali stypendia
fot. Pixabay

Mam nadzieję, że niebawem będziemy mogli się spotkać i porozmawiać o Waszych wynikach w nauce i sukcesach. Cieszę się, że uczniowie podążają za swoimi zainteresowaniami, które w efekcie przekładają się na doskonałe wyniki w nauce. Gratuluję i do zobaczenia! – mówił starosta Henryk Janowicz. 

Z zagańskiej młodzieży dumna jest również wicestarosta Anna Michalczuk. – Cieszę się, że uczniowie są odpowiedzialni i dostosowali się do nowej struktury nauczania, czyli nauki zdalnej. A jeszcze bardziej cieszy fakt, że osiągają sukcesy, rozwijają swoje umiejętności – mówiła Michalczuk.

Zobacz:   Loko-Piknik w Żaganiu. Kolejowe święto dla pasjonatów kolejnictwa

Sukcesów naukowych, artystycznych i sportowych, pogratulował również Michał Cisek, naczelnik w Wydziale Oświaty, Kultury, Kultury Fizycznej i Turystyki. Najzdolniejsi uczniowie z Żagania przez kolejne 10 miesięcy otrzymywać będą 100 zł.