Maseczki w skrzynkach pocztowych w Żaganiu zaczęły pojawiać się we wtorek, 15 grudnia. Pakiety zostały przygotowane i zapakowane przez jedno z żagańskich przedsiębiorstw.

Maseczki w skrzynkach pocztowych w Żaganiu. Co to za akcja?
Zdjęcie ilustracyjne – fot. Pixabay

Pakiety dwóch atestowanych maseczek wielokrotnego użytku wraz z certyfikatem i świątecznymi życzeniami to upominek od władz Żagania. Burmistrz Żagania, Andrzej Katarzyniec, podkreślił, że w sytuacji gdy nie wiadomo jak długo będzie trzeba stosować się do wprowadzonych ograniczeń czyli m.in. nakazu zakrywania ust i nosa, warto korzystać z certyfikowanych materiałów. Przy okazji przekazał mieszkańcom Żagania świąteczne życzenia – Niech zbliżające się Święta będą dla nas zdrowe i spokojne. – napisał na stronie żagańskiego UM.

Zobacz:   Policjant zatrzymał poszukiwanego tuż przed rozpoczęciem służby

Maseczki trafią jeszcze w tym roku do 11 tys. mieszkańców. Od wtorku, 15 grudnia, przygotowaniem, pakowaniem i roznoszeniem pakietów, zajmuje się jedno z żagańskich przedsiębiorstw.

Maseczki w skrzynkach pocztowych mieszkańców Żagania wraz z kosztami przygotowania i dostarczenia to wydatek ponad 80 tys. złotych. Większość pieniędzy pochodzi ze środków na przeciwdziałania alkoholizmowi.