Ministerstwo Zdrowia opublikowało listę punktów szczepień przeciwko COVID-19. Gdzie wykonywane są szczepienia COVID-19 w Żaganiu? Na liście widnieją 3 placówki. W całym województwie lubuskim jest ich 162.

Szczepienia COVID-19 w Żaganiu. Gdzie zrobić?
Szczepienia COVID-19 w Żaganiu. Gdzie można się zaszczepić? – fot. Pixabay

27 grudnia w całej Europie, także w Polsce ruszył program szczepień przeciwko koronawirusowi. Obecnie szczepione są osoby z grupy 0, wskazanej w Narodowym Programie Szczepień jest to m.in. personel medyczny i niemedyczny szpitali, pracownicy domów pomocy społecznej oraz miejskich ośrodków pomocy społecznej, także zatrudnieni w aptekach, hurtowniach farmaceutycznych, studenci medycyny. Proces szczepień, zgodnie z programem, będzie realizowany etapami.

↓ Kontynuuj czytanie po reklamie ↓

Etap 1 obejmie pensjonariuszy i pracowników domów pomocy społecznej oraz zakładów opiekuńczo-leczniczych, pielęgnacyjno-opiekuńczych i innych miejsc stacjonarnego pobytu, osoby starsze powyżej 60. roku życia, służby mundurowe, w tym wojska obrony terytorialnej.

Zobacz:   Święto Czarnej Dywizji. Będzie defilada wojskowa w Żaganiu i utrudnienia drogowe [trasa]

Etap 2 to szczepienia kluczowych grup zawodowych czyli: pracownicy sektora edukacji, pracownicy sektorów infrastruktury krytycznej, transportu publicznego, urzędników bezpośrednio zaangażowanych w zwalczanie epidemii np. pracowników stacji epidemiologiczno-sanitarnych, osoby w wieku poniżej 60. roku życia z chorobami przewlekłymi zwiększającymi ryzyko ciężkiego przebiegu COVID-19.

Etap 3 obejmie przedsiębiorców i pracowników sektorów zamkniętych na mocy rozporządzeń w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii oraz szczepienia powszechne pozostałej części dorosłej populacji.

Gdzie wykonać szczepienia COVID-19 w Żaganiu?

  • Praktyka Lekarza Rodzinnego Hipokrates w Żaganiu, ul. Kopernika 3A
  • Spółka Lekarska Medicus w Żaganiu, Osiedle na Górce 45
  • Praktyka Lekarza Rodzinnego Kowalska-Bodnar w Żaganiu, ul. Dąbrowskiego 1
Zobacz:   Tak świętuje Czarna Dywizja. Fotorelacja z pierwszego dnia obchodów

Zapisy na szczepienia ruszą 15 stycznia. Procesu rejestracji można dokonać na kilka sposobów:

  • zapisać się bezpośrednio u swojego lekarza rodzinnego
  • zadzwonić na specjalnie uruchomioną infolinię Narodowego Programu Szczepień (989 lub 22 62 62 989)
  • zapisać się przez Internetowe Konto Pacjenta

Po rejestracji otrzymamy e-skierowanie, a sam proces umówienia na szczepienie będzie oparty o centralny system e-rejestracji, integrujący indywidualne grafiki przyjęć poszczególnych punktów szczepienia COVID-19 w Żaganiu.

Na szczepienie można będzie się umówić za pomocą Internetowego Konta Pacjenta, za pośrednictwem placówki, w której wystawiono e-skierowanie, bezpośrednio w punkcie szczepień lub za pomocą infolinii. Po dokonaniu rezerwacji system wyśle do pacjenta wiadomość SMS z informacją o terminie i miejscu szczepienia. Kolejna wiadomość zostanie wysłana na dzień przed planowaną wizytą. Co ważne, pacjent od razu umawia się na dwie wizyty, celem przyjęcia pierwszej i drugiej dawki szczepionki. Dzień przed drugim terminem ponownie dostanie wiadomość z przypomnieniem.

Zobacz:   Lubuski Kongres Kobiet 2021 już w sobotę

Pełna lista punktów w których można wykonać szczepienia przeciw COVID-19 w Lubuskiem znajduje się w portalu rządowym Gov.pl